• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Afryki

Skarby Danii
Północna Europa zazwyczaj jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie ma tam raczej wielu ciekawych atrakcji, zaś sama dość zimna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak dużo godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo długiej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele ciekawych zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest w takim razie rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!

1. Przeczytaj to

2. Sprawdź teraz

3. Sprawdź to

4. Przeczytaj więcej

5. Sprawdź stronę

Categories: Rekreacja

Comments are closed.